Haber Sitesi
HV
02 EKİM Pazar 18:22

Atletizm Geliştirme Projesi yarı final yarışmaları Mardin’de yapıldı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla atletizm geliştirme projesi yarı final yarışmaları Mardin’de yapıldı.

SPOR
Atletizm Geliştirme Projesi yarı final yarışmaları Mardin’de yapıldı

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Atletizm Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği organizasyon Orman Fidanlık Şefliği alanında gerçekleşti. Sporu ve Atletizmi teşvik etmek amacıyla düzenlenen bir organizasyonda 12-13-14 Yaş kategorisinde 18 İl’den 200 sporcu yarıştı.

Yarışmada dereceye giren sporculara Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığınca para ödülü verildi. Yarışmada dereceye giren sporculara Vali Demirtaş’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Türkiye Atletizm Federasyonu Milli Takım Antrenörü Doğu Anadolu Bölge Sorumlusu Fadıl Kara, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Necmettin Nas ve Gençlik Spor Şube Müdürü Serhat Çakı ödüllerini vererek kendilerini tebrik etti.

Vali Demirtaş, Atletizm geliştirme Projesi Yarı Final Yarışmalarının tarihi ket Mardin’de yapılmasının önemli olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesince organizasyonun finanse edildiğini hatırlatırken, ″İki gündür sporcularımızı ilimizde ağırlıyoruz. Yarı final yarışmalarında dereceye giren tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Umarım aynı başarıyı finallerde de elde ederler. Buradan ailelerine de selam gönderiyorum″ diye konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR